Jdi na obsah Jdi na menu

Žďárský vlk letní 2010 - 6. ročník - se konal 21.srpna
 Soutěžilo se v hlavních kategoriích Žďárský vlk, Žďárská vlčice o putovní pohár. Vloni zavedená kategorie - Žďárská smečka byla letos uvedena podruhé a samozřejmě klasické kategorie - Vlčí dorost a soutěže Vlčat. Charakter soutěže byl, ostatně jako vždy, sportovně zábavný, lehce recesestický. Trať vedla opět Pelestrovskými lesními cestami a okolím. Její délka byla cca 13 km, po cestě plnění 13 úkolů. To platilo pro kategorie dospelých, trasa dorostu byla účelově krácena.

Vlčata - dětské kategorie - 1 = 2 až 6 let - úkoly  v lese a rychlostní závod na odstrkovadle nebo na kole, kategorie - 2 - 7 až 8 let - úkoly v lese (dítě už samo čte) a rychlostní závod na kole nebo koloběžce, kategorie - 3 - 9 až 10 let - rychlostní závod v lese s úkoly.

Přestože panovalo slunečné počasí, účast byla jak ze strany závodníků, tak ze strany příznivců slabá. Na start se dostavilo a závod dokončilo :
- 19 vlků,  6 vlčic, 5 vlčích smeček, 9 vlčího dorostu a celkem asi 20 dětí v soutěži vlčat.

Vítězové :
VLCI : tuto kategorii systematicky pronásleduje počítačový šotek, který vždy dodatečně zamíchá již udělenými cenami, takže poprvé na stupně vítězů vystoupili v pořadí 1,2,3
Pavel Choutka, Zdeněk  Láska, Jaroslav Choutka
(po šťourání ve výsledcích samostatnými dekorovanými je konečné pořadí toto)
1. Zdeněk Láska z Brna
2. Jaroslav Choutka z H.Brodu
3. Pavel Choutka rovněž z H.Brodu.
(další připomínky k pořadí byly zamítnuty jako neopodstatněné)

VLČICE : v této kategorii téměř permanentně obsazuje první místo (ani letos to nebylo jinak) -